يكشنبه 26 خرداد 1398   03:38:22
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

سداله وطنی درهمایش هم اندیشی، مدیران، اعضاء و رابطین هیات های گزینش استان، افزود: گزینشگران باید در کار خود دقت داشته باشند و میزان تعهد و تعقل در انجام وظایف خود را در نظر بگیرند.
وطنی بیان کرد: در هر موردی که لازم است باید خود را تقویت کنیم و البته گزینشگران این کار را انجام می دهند و ویژگی های ایجابی در آنها هست ولی سلبی در آنها وجود ندارد.
دبیر هیات عالی گزینش کشورعنوان کرد: حفظ مصالح نظام و آبرو، حیثیت و عزت افراد و جلوگیری از هرگونه تخریب و تهمت از فرد گزینش شونده باید همواره مبنای کار گزینش گران و هسته های آن در همه ادارات، دستگاه ها و نهادهای دولتی باشد.
اسداله وطنی اظهار داشت: گزینش گران باید مراقب باشند در کار حساس و با اهمیت انتخاب و گزینش گرفتار 2 آفت جدی تنگ نظری و تساهل نشوند.
وی بیان کرد: به همان میزان که نگاه های تنگ نظرانه، سلبی و سخت گیرانه در امر گزینش مضر و آسیب بزرگی در این راستا است، تساهل و برخی کم توجهی ها در این زمینه آفتی جدی محسوب می شود.
وطنی تصریح کرد: گزینش گران باید نهات دقت، ظرافت و حساسیت را برمبنای دستورالعمل ها، آیین ها و ضوابط قانونی حاکم بر کشور در زمینه استخدام افراد در بدنه دستگاه های دولتی به کار گیرند.
وی، گزینش را دارای جنبه ها و ویژگی های سلبی و ایجابی دانست و گفت: بهترین مصداق، نماد و الگوی کار گزینشگران در صحنه کربلا و قیام حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) رخ داد.
دبیر هیات عالی گزینش کشور با بیان اینکه، یک گزینش گر و تحقیق کننده در هسته های گزینشی باید خود را همواره مقلد قوانین، دستورالعمل ها و ضوابط حاکم بداند، گفت: لحاظ کردن برخی مسایل و سلیقه ای عمل کردن در این امر به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.
وطنی گفت: البته هیات عالی گزینش به خوبی از وجود برخی عوامل حساسیت زای منطقه ای و استانی از جمله مسایل عشیره ای، قومیتی و حتی زبانی در برخی استان ها واقف است.
وی با اشاره به تشکیل کارگروه های ویژه برای تطبیق قوانین و ضوابط گزینش افراد در زمینه صلاحیت های عمومی و تخصصی، گفت: راهبرد اساسی در هیات عالی گزینش این است که تمامی جنبه ها در این امر مهم دیده شوند.
وطنی، رعایت قانون و اخلاق را در گزینش ها و به ویژه هنگام مصاحبه ها ملاک دانست و گفت: باید در زمینه سئوالاتی که از افراد می شود، نهایت دقت، تیزبینی و رعایت قانون و عدالت صورت گیرد.
وی تصریح کرد: انطباق دادن سئوال با شان افراد و رعایت قوانین و ضوابط باید سرلوحه کار مصاحبه کننده و گزینش گر باشد.
دبیر هیات عالی گزینش کشور بر ضرورت ارتقای سطح آگاهی و دانش گزینش گران از قوانین و ضوابط حاکم متناسب با اطلاعات روز تاکید کرد و گفت: برخی دستورالعمل ها و آیین نامه ها در این راستا بازنگری شدند.
در ابتدای این دیدار ذبیح اله انصاری طلب مدیرکل هسته گزینش استانداری و مسئولین هسته های گزینش دستگاه های اجرائی استان ضمن خوش آمد گوئی به مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری حوزه خود پرداختند.

آرشیواخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما