يكشنبه 26 خرداد 1398   03:37:58
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1396/10/16 شنبهدبیرهیات عالی گزینش کشور: رکن اصلی گزینشگران قانون، اعتقادات سیاسی و اخلاقی باشد
دبیرهیات عالی گزینش کشور: رکن اصلی گزینشگران قانون، اعتقادات سیاسی و اخلاقی باشد
دبیرهیات عالی گزینش کشور گفت: رکن اصلی کار گزینشگران و هسته گزینش قانون گزینش، اعتقادات سیاسی و اخلاق، فرمان حضرت امام (ره) و تاکیدات مقام معظم رهبری باشد.
دبیر هیات عالی گزینش کشور جناب آقای وطنی در جمع گزینشگران استان کهگیلویه وبویراحمد، تاکید کرد: در امر گزینش از سوی گزینشگران سوالات با مقررات هیات عالی گزینش منافاتی نداشته باشد و در شان افراده بوده و مفسده ای برآن وجود نداشته باشد.
وی اظهار داشت: در امر گزینش باید گزینشگران افراد عاقل، صالح و دارای ویژگی سلبی و ایجابی در اجرای پیام و فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) و تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص گزینش افراد باشند.
وطنی با تاکید براینکه، گزینشگران براساس محتویات و دلیل هایی که در پرونده افراد می باشد در امر گزینش عمل کنند، افزود: گزینشگران به گونه ای عمل کنند که نه حقی از نظام از بین برود و نه حقی از داوطلبان نادیده گرفته شود.
دبیرهیات عالی گزینش کشور تصریح کرد: گزینشگران نباید تحت مسائل سلیقه ای و نه به اسم اصولگرایی و اصلاح طلبی عمل کنند، بلکه باید به قانون گزینش، ضوابط، دستورالعمل ها به مصاحبه گران توجه داشته باشند و متعهدان عمل شود.
وطنی عنوان کرد: اگر برخی از مسائل را در خصوص گزینش شونده نداریم باید از حقیقت امر بطور کامل آگاه شویم و به خط و خطوط افراد هم توجه نشود.
به گفته وی، گزینش یا جذب نیروهای جدید الورود باید طبق آنچه دستور اسلام و ویژگی های یک کارگزار نظام اسلامی است با توجه به تاکیدات حضرت امام علی(ع) و قانون گزینش، انجام شود.
وطنی تاکید کرد: گزینش به گونه ای نباشد که راه نفوذ افراد منافق هموار و یا اینکه دلسوزی های بیش از حد باعث ایجاد مشکل برای ورود افراد متعهد و صالح گردد.
 دبیرهیات عالی گزینش کشور ابراز داشت: ویژگی های نوشته و نانوشته ای که از احادیث، روایات و فرمایشات امام راحل، رهبری معظم و بزرگان دین در خصوص گزینش وجود دارد، باید در کنار دستورالعمل ها، ضوابط و قانون گزینش مورد توجه هسته های گزینش قرار گیرد.
وی عنوان کرد: باید انتقاد از سوالاتی که در مورد گزینش می شود و سوالاتی که در شان افراد نیست و اعمال سلیقه ای که شاید بکار برده می شود و نظارت هائی که برکار افراد از مشکلات در ادارات بوده مد نظر قرار گیرند.
به گفته وطنی، دستورالعمل های گزینش بازنگری شده است و چهار دستورالعمل جدید ارائه که 2 تا مصوب و2 تا هم در حال ویراستاری هستند و تا قبل از عید هر چهار مورد به صورت آزمایشی اجرا می شوند.
در این نشست امام جمعه موقت یاسوج هم گفت: گزینش از ارکان و امری اساسی از دیدگاه و باور معصومین(ع) و از منظر قرآن کریم است و باید این خواستگاه با دقت مورد توجه مسئولین و متولیان آن قرار گیرد.
حجت الاسلام موسوی اعظم افزود: کار گزینش در نظام دینی ما با باورها، ارزش ها و ایمان افراد آمیختگی دارد و باید این ملاک ها با هم هماهنگی داشته باشد.
وی با بیان اینکه، مسائلی از جمله اخلاقی، مالی و رفتاری در امر گزینش مهم است، تاکید کرد: در آموزش ها در این خصوص دوره هائی از نهج البلاغه بطور مستمر برگزار شود.
موسوی اعظم اظهار داشت: در امر گزینش باید خط و خطوط ها را کنار گذاشت و ملاک و معیار را ارزش های دینی، انسانی و تعهد بگذاریم و به گونه ای عمل کرد که ایمان مان لکه دار نشود و حق و حقوقی از کسی ضایع نگردد.
رئیس هسته گزینش استانداری کهگیلویه وبویراحمد هم گفت: از زمانی دستورالعمل تشکیل شورای هم اندیشی در کشور، این شورا در استان تشکیل و جلسات آن به طور منظم برگزار شده و خیر و برکات خوبی هم داشته است.
انصاری طلب افزود: در سفرهای استانی وطنی دبیر هیات عالی گزینش کشور به استان و در جلسات کارگروه های منطقه ای هر بار مشکلات مطرح و پیشنهادت ارائه شده است که انتظار می رود، این پیشنهادات وارد مرحله اجرا شوند.
وی با اشاره به اینکه، کمبود نیروی انسانی و چارت سازمانی مشکل هسته گزینش در استان است و به دلیل حجم کاری هسته ها ضرورت دارد نحوه ارتقاء چارت سازمانی و کمبود نیرو مورد توجه واقع شود.
وی به مسئله آموزش نیروها در هسته گزینش، تغییر وضعیت قراردادی ها در این بخش و تشکیل سازمان مستقل گزینش با اعتبار خاص تاکید کرد.
15دی ماه سال 1361 سالروز تشکیل هسته گزینش به فرمان حضرت امام خمینی (ره) است.
 در این نشست مسئولین هسته های گزینش دستگاه های اجرائی استان، مشکلات خود را مطرح و پیشنهادات لازم را بیان کردند.

آرشیواخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما